W tym artykule omawiamy, czym są platformy copywriterskie. Sprawdź koniecznie!

Copywriter – zawód ten cieszy się ogromną popularnością i wiele osób rozpoczyna przygodę w tej profesji, dorywczo, na etacie lub jako freelancer. Czy jako zleceniodawca zamówiłbyś tekst na platformie copywriterskiej? Dowiedz się, czym są platformy copywriterskie!

Platformy copywriterskie – cennik

Atutem zleceń wykonanych przez platformy copywriterskie jest stawka, jaką możemy zaproponować za napisanie danego tekstu. Z pewnością kwoty oferowane przez portale dla autorów są niższe niż cennik freelancera czy agencji. Niestety przy ograniczonym budżecie jakość treści nie zawsze spełni nasze oczekiwania. Jest to miejsce, w którym początkujący copywriterzy rozpoczynają swoją przygodę z tym zawodem. Atutem platformy jest możliwość wysłania zlecenia do konkretnego autora. Może to być osoba, z którą już się współpracowało i jest rozeznanie w jakości tworzonej przez nią treści. Zatem jeżeli potrzebujesz wykonać zlecenie szybko, tanio będzie to dobry wybór.

W przypadku dużej ilości zleceń, oferowanej przez określony odcinek czasu, warto zorientować się o cenę, jaką zaoferuje agencja copywriterska czy freelancer. Tu z pewnością spotkasz się z tekstami przygotowanymi na wysokim poziomie. Niejednokrotnie jest możliwość zamówienia tekstu próbnego lub otrzymania do wglądu portfolio.

Czy istotne jest indywidualne podejście do klienta?

Bezpośrednie spotkanie lub przy pomocy współczesnych źródeł komunikacji znacznie ułatwia współpracę pomiędzy zleceniodawcą a copywriterem. Tego nie doświadczymy przez platformy dla copywriterów. Niektóre zlecenia stawiają wymóg indywidualnego podejścia oraz pomysłowości ze strony autora tekstu. Przy korzystaniu z platformy takiej relacji nie wypracujemy, a teksty tworzone na masową skalę i często najszybciej jak to możliwe, nie wpiszą się w takie oczekiwania. Wtedy pozostaje możliwość odrzucenia lub odesłania tekstu do poprawy.

Treści poruszające specjalistyczne zagadnienie  niejednokrotnie są napisane przez przypadkowe osoby, które nie specjalizują się  w danej dziedzinie. Pomimo optymalizacji tekstu, treść nie zawsze trafi przed oblicze docelowego czytelnika, ponieważ może zabraknąć autentyczności w przekazie. Oczywiście skarby też można odkryć i spotkać początkującego autora z tak zwanym lekkim piórem. Jednak dobrzy copywriterzy nie piszą wysokiej jakości tekstu na platformach copywriterskich za stawki, które na nich obowiązują.

Wnioski

Podsumowując, podobno pisać każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej. A tak już trochę poważniej wysokiej jakości teksty budują pozytywny obraz firmy, stanowią jeden z filarów strategii marketingowej. Sami nie zawsze jesteśmy zachwyceni poziomem treści, do których docieramy w sieci. Od zleceniodawców i wyborów zależy poziom tekstów zamieszczanych w Internecie. Dobry copywriter  jest  na wagę złota, potrafi odnaleźć równowagę pomiędzy treścią przeznaczoną dla czytelnika a optymalizacją.

Przed dokonaniem wyboru, czy złożyć zlecenie na platformie copywriterskiej, czy w agencji ustal swoje priorytety i oczekiwania. Ostatecznie niech zwycięży treść wysokiej jakości!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *